Na trhu s palivy jsme 29 let

07. 04. 2016

I s Vaším přispěním je firma uhelné sklady Buťa na trhu s palivy 27 let.

Za tu dobu se mnohé změnilo, nakládání na šachtách, skladování i rozvoz paliv.

Naše nároky na skladování paliv se zvýšily, veškeré palivo uskladňujeme v uzavřené hale, do které neprší, nesvítí slunce a nemají vliv povětrnostní podmínky - sníh, déšť. Když přijede kamion , uhlí vysype v hale, tím je zajištěna minimální manipulace paliv. Před nakládkou se zbavují mouru - kátrují, to je skrytá sleva, kterou si mnohý ze zákazníků neuvědomuje. Pokud přijede cizí dopravce pro uhlí, také kátrujeme a nakládáme zdarma - další skrytá sleva.

Uhlí s nejnižší výhřevností a vysokém podílu vody, jsme přestali odebírat, jelikož při kátrování docházelo k odstranění velkého množství mouru. Při jeho vysušení k rozpadu. Nebyl by problém pro naší firmu dodat tento druh paliva, ale šli bychom přes naše rozhodnutí prodávat méně kvalitní uhlí za cenu uhlí,  u kterého se ohřejete.

Dalším zbožím je pytlované uhlí,brikety - vážené po 20 kg, ekobrikety 10 kg, podpalové dřevo cca 10kg.

Jako doplňkový prodej máme skladem čtyři druhy štěrků, dva druhy písků po dohodě se zákazníkem můžeme sehnat i jiné štěrky, písky.

Naše oficiální otevírací doba je pondělí až pátek od 7:00-16:00 sobotu od 8:00 - 13:00 v období říjen - květen mnohým zákazníkům vycházíme vstříc a po telefonické domluvě na ně počkáme i s nakládkou nebo jen na jejich vlastní naložení.

U nás se platí hotově, platební kartou v expedicimskladu, našim  stálým zákazníkům poskytujeme platby na fakturu. 

Abychom uspokojili zákazníky i sebe a dali najevo naše čestné jednání, daňové doklady s veškerými náležitostmi vystavujeme přes systém propojený váhou, který je připraven na evidenci tržeb. Žádné rukou psané doklady. Uvedené ceny jsou včetně DPH i daně z pevných paliv. Když vyjíždíme k zákazníkovi, na dokladu je zvlášť rozepsána cena za palivo, za dopravu nebo uskutečněnou skládku. Obsluha – řidič, je vybaven hotovostí na vrácení nazpět. Zákazníkům nebráníme být u vážení i nakládky paliv. Pokud si přijedou zákazníci pro palivo, vidí na displej již z váhy a další displej je umístěný v kanceláři.

Za kolektiv uhelných skladů Buťa, bych Vám chtěla poděkovat za Vaší věrnost a dosavadní přízeň.  

 

Eva Buťová